Go to content

"Єдиний енергооблік" - сервіс, що зменшить споживання енергоресурсів на 10-15%

"Єдиний енергооблік" - сервіс, що зменшить споживання енергоресурсів на 10-15%

"Єдиний енергооблік" - сервіс, що зменшить споживання енергоресурсів на 10-15%
Конкурс
24.04.2017

Представляємо ще один сервіс, що постав на базі ідеї-переможниці кокурсу Apps4Cities Challenge - систему "Єдиний енергооблік"

«Єдиний енергооблік»

Автор ідеї цього сервісу - Олександр Карпенко. Він прийшов на конкурс Apps4Cities Challenge з гіпотезою про те, що суб’єкти комунального господраства в українських містах не ведуть обліку споживання енергоресурсів, а тільки констатують суми витрачених на це коштів. Натомість, контроль за показниками споживання, співставлення його з іншими містами показує, чи ефективно працює структура. І змушує її бути більш ощадливою.

Було

Карпенко раніше працював у відділі інвестиційної діяльності та енергозбереження  міськради Бердянська. Там він спробував проаналізувати не витрати грошей, а витрати ресурсів. І каже, що це дало місту змогу зекономити до півтори мільйона гривень.

Так народилася ідея сервісу, де:

а) суб’єкти та об’єкти житлово-комунального господарства (ОСББ, бюджетні установи тощо) мали б заносити показники спожитих енегоресурсів;

б) ця інформація була б відкрита для донорів та інвесторів, що хочуть вкладати гроші в проекти з ернергозбереження;

в) була б змога порівняти показники споживання та економії на прикладі установ чи цілих міст.  

Стало

Як зазначає автор, зараз цільова авдиторія сервісу - це, в першу чергу, бюджетні установи українських міст. Хоча, звісно, не тільки для них користуватися нововведенням було б корисно.

Система запущена для того, щоб установи вносили, зберігали та аналітично обробляли показників спожитої енергії. Мета – створення енергомоніторингової онлайн-мережі для всієї України. На головній сервісу ми бачимо, скільки в системі зареєсртовано лічильників, об’єктів тощо. Сайт дає можливість створити особистий кабінет для громади, містить перелік послуг, вкладку “Рейтинги”, форум для користувачів, перелік партнерів, а також - відеоінструкції по те, як ресурсом користуватися.

 

З тим, щоб стати самоокупним і монетизуватися, ресурс пропонує платні і безкоштовні послуги.

 

І обіцяє користувачам економити на енергоспоживанні 10-15% ресурсів.

Є розділ “Рейтинги”, що у майбутньому має вибудовувати графіки енергоспоживання у порівнянні між містами. Але зараз на сервісі занадто мало інформації, щоб рейтинги відображали цілісну картину. Чим більше різних установ міст зареєструється, тим ефективніше розділ працюватиме.

 

Кожен користувач може ознайомитися із енергоспоживанням по містах. Для цього достатньо перейти до профілю населеного пункту з головної сторінки сервісу.

Оскільки найбільше інформації в базі системи є про Бердянськ, саме цей населений пункт виберемо як приклад для ілюстрації можливостей сервісу.

 

Одразу бачимо, скільки лічильників від цього міста зареєстровано. скільки установ, енергоменеджерів та значень. Якщо проскролити нижче, то побачимо діаграми і графіки щодо енергоспоживання (можна вибирати по роках)

 

Тут візуалізовані такі показники:

  • Загальний показник споживання енергоресурсів (газ, світло, тепло і вода),

  • Загальне споживання за сферою діяльності,

  • Порівняння за роками та сферою діяльності.

Окремо також варто звернути увагу на відеоінструкції. перейшовши за ЦИМ посиланням, ви зможете ознайомитися з усіма нюансами користування системою.

Сервіс так само має свою офіційну сторінку у Фейсбуці.

 

Організатори:

OPORA TechSoup NED NED

 

Інформаційні партнери:

Gurt

Генеральний інформаційний партнер

Hromadskyi prostir

Focus.ua

UCMC