Go to content

"Відкрита школа" - сервіс із даними про 17000 українських шкіл

"Відкрита школа" - сервіс із даними про 17000 українських шкіл

"Відкрита школа" - сервіс із даними про 17000 українських шкіл
Конкурс
24.04.2017

«Відкрита школа» - це історія про мрійництво і наполегливість, що в сумі привели людей (іноді без жодної освіти у сфері ІТ ) до конкретного результату, який мешканці українських міст уже можуть використовувавати для власного комфорту.

І розкажемо ми вам про цей сервіс у такий спосіб. Спочатку - про те, з чого все починалося. І потім - про те, чим закінчилося. Щоб можна було оцінити весь той шлях з покращеннями і перетвореннями, що спіткали героїв нашої розповіді внаслідок участі у конкурсі Apps4Cities Challenge.

«Відкрита школа»

Як все починалось

Ідею цього сервісу запропонували дівчата і хлопці з громадської організації “Інститут успішного міста” .

Їх гіпотеза полягала у тому, що кожна школа в Україні зараз - як окремий замкнутий світ: нема зібраної воєдино інформації про матеріально-технічну базу, учительський потенціал, досягнення, наповненість класів тощо. Батьки, вибираючи навчальний заклад для своїх дітей, часто не мають достатньої кількості вихідних даних, аби зупинитися на якомусь одному варіанті раціонально, а не випадково. Отже, потрібно цю прогалину заповнювати.

На момент задумки автори не мали чіткого уявлення, хто і як збиратиме необхідні для сервісу дані, оброблятиме їх, програмуватиме тощо.

Результат

Під час втілення задуманого розробники “Відкритої школи” навчилися самотужки акумулювати необхідну інформацію (через інформаційні запити), переводити її у формат відкритих даних, розширили коло однодумців.  

Станом на зараз це вже повноцінний онлайн-севіс, життєдіяльність якого забезпечує команда професіоналів (Анастасія Руденко, Олександра Ярликова, Володимир Жила , Анатолій Федорів, Ольга Пивоваренко, Тетяна Ладан, Владислав Пєсков, Андрій Мигаль,

Павло Назаренко, Кириченко Роман).

Відкрита школа – єдиний в Україні сервіс, який надає детальну інформацію про ВСІ школи країни, а їх більше 17 тисяч, запевняють розробники. На головній користувача вже чекає цікава достовірна візуалізація - тут ми бачимо інтерактивну карту України з виділеними обласними центрами і зазначеною кількістю шкіл та учнів у них.

 

 

відкриташкола1.jpg

 

Вибрати школу ви можете через пошук найближче розташованих до заданої вами адреси або ж ввівши назву міста чи регіону, що вас цікавить. Після цього відкриється список відсортованих системою навчальних закладів.

 

відкриташкола2.jpg

 

На сервісі кожна школа має свій профіль.

відкриташкола3.jpg

Тут бачимо такі закладки:

навчальний заклад (загальна інформація),

  • класи/учні (кількість класів, їх профільність і наповненість, групи продовженого дня і харчування, гуртки та секції),

  • будівля/приміщення (загальна площа, кількість корпусів, кількість кабінетів та їх призначення, наявна техніка, майстерні, водогін, опалення. каналізація);

  • учителі (освіта, кваліфікація, стаж роботи, вік);

  • досягнення (рейтинги якості освіти на базі ЗНО);

  • відгуки (тут можна залишати свої коментарі стосовно вражень від школи).

 

Закладка “досягнення” наповнена даними поки лише для київських шкіл. Те саме автори обіцяють розробити й для інших українських навчальних закладів з мережі середньої освіти.

 

На сервісі є також розділ: “Школи” (тут бачимо загальний список), “Про проект” (все про розробників, їх мету тощо), “Опитування” (ця вкладка потрібна розробникам для отримання зворотного зв’язку від користувачів).

Сервіс має офіційну сторінку у соцмережі Facebook: https://www.facebook.com/openschool.uspishnemisto/

Організатори:

OPORA TechSoup NED NED

 

Інформаційні партнери:

Gurt

Генеральний інформаційний партнер

Hromadskyi prostir

Focus.ua

UCMC