Go to content

У Рівному є всі передумови для якісного відкриття даних, - Герман

У Рівному є всі передумови для якісного відкриття даних, - Герман

У Рівному є всі передумови для якісного відкриття даних, - Герман
Конкурс
05.09.2017

Для впровадження політики відкритих даних у Рівному є передумови  – місто вже має низку електронних сервісів і намагається залучати найкращі європейські практики у цьому напрямку. Тож, щоб оприлюднити дані у форматі open data, лишилось тільки стартувати

Про це сьогодні, 5 вересня, повідомив заступник міського голови Віталій Герман під час прес-конференції з нагоди запуску в Рівному конкурсу «Відкритий виклик». 

Віталій Герман, заступник міського голови РівногоКонкурс передбачає впровадження політики відкритих даних. І якщо у Рівному, відповідно до інформації заступника міського голови, вже працює багато електронних сервісів, то з їх даних можна буде почати у першу чергу. Місту у цьому можуть допомогти  українські та іноземні фахівці.

 «Відкритий виклик» додатково включає у себе аудит даних, тобто аналіз усього масиву інформації, якою оперує Рівненська міська рада. Наступний крок – вибір пріоритетних для громади дата-сетів та переведення і їх також у машиночитний формат. Це дасть змогу відкрити саме ті дані, які потрібні громаді та IT-розробникам для створення потрібних сервісів та додатків. 

Загалом в межах конкурсу «Відкритий виклик» ініціативи «Дані міст»  ОПОРА спільно з TechSoup планують:
- провести аудит даних для Рівного (включає ревізію і облік інформації, якою розпоряджається міськрада і може оприлюднювати її у машиночитному форматі);
- провести освітні заходи у п’яти містах-переможцях конкурсу «Відкритий виклик» (у тому числі, в Рівному);
- провести Академію даних, Форум персональної демократії та Datathons (у трьох містах);
- допомогти відібраним містам у створенні сервісів на базі відкритих дата-сетів.
 

 Руслана Величко- Ідея ініціативи «Даних міст» щодо відкриття даних створює умови для того, щоб між місцевою владою та громадою будувались мости, а не паркани,  - сказала координаторка ініціативи «Дані міст» Руслана Величко-Трифонюк, коли презентувала у Рівному «Відкритий виклик».

Вона зазначила, що від співпраці у цьому напрямку виграють всі. Адже міщани і розробники матимуть змогу озвучити свої потреби, а міська влада чітко знатиме, що варто оприлюднювати, замість діяти навздогад. 

Для визначення важливих наборів відкритих даних кожен рівнянин може запропонувати свої ідеї щодо наборів даних, котрі мають бути оприлюднені міською радою в першу чергу. 

 

Організатори:

OPORA TechSoup NED NED

 

Інформаційні партнери:

Gurt

Генеральний інформаційний партнер

Hromadskyi prostir

Focus.ua

UCMC