Go to content

Opendata-алхімія на PDF Ukraine: як створюється синергія між муніципалітетами та активістами

Opendata-алхімія на PDF Ukraine: як створюється синергія між муніципалітетами та активістами

Opendata-алхімія на PDF Ukraine: як створюється синергія між муніципалітетами та активістами
Навчання
26.09.2017

 

Якщо взяти відкриті дані, додати кращих міських управлінців, підсилити їх добірними дата-активістами та зацікавленими ІТ-розробниками, то можна створити справжню синергію, коли зусилля різних спеціалістів даватимуть найкращий результат для міст.  Для реалізації такої формули Ініціатива «Дані міст» та TransparenCEE в рамках другого українського Форуму персональної демократії організували 26 вересня воркшоп, зібравши представників з різних середовищ в одному просторі. 

Чому відкриті дані важливі? Яка від них користь? Які проблеми можна вирішити за допомогою відкритих даних? Який міжнародний досвід можна адаптувати до українських реалій? Як не повторювати чужих помилок? Учасники воркшопу бомбардували тренерів питаннями, обмінювалися власним досвідом, творили і генерували ідеї. 


 

 

 

 


Креативний стратег, фасилітатор та тренер Тін Гебер розповідає, що тренінг покликаний зібрати разом та поєднати між собою представників влади, громадськості, а також ветеранів роботи з відкритими даними, щоб вони могли напрацювати способи спільної роботи. 

Учасники воркшопу можуть бути дуже добре ознайомлені з одною сферою, але не орієнтуватися в іншій. Це, умовно кажучи, не баг, а фіча – вони підсилюють один одного своїми сильними сторонами. «Ми намагаємося розпочинати з загального, з пояснення, чому відкриті дані це добре. І на конкретних прикладах показати, яку користь вони можуть принести», - зазначив Гебер.

Ірина Швець, що координує освітню складову діяльності ініціативи «Дані міст», пояснила такий підхід тим, що учасники воркшопу отримують змогу вийти за межі свого персонального досвіду. Зрозуміти, скільки є можливостей і як відкриті дані використовували інші міста. Різні спеціалісти, різні практики, різні історії успіхів та невдач разом мають спровокувати синергетичну реакцію, каже Швець. 

Тренери  швидше підтримують учасників воркшопу у їх пошуках. Останні самі гаряче дискутують і сумніваються, аргументують і заперечують щодо тих чи інших практик в політиці відкритих даних.  

«Є два основні результати, на які ми сподіваємося, - каже Гебер. - Перше – це напрацювання конкретних практичних ідей, що їх можна буде втілити в рамках ініціативи «Дані міст» в якихось конкретних галузях. Наприклад, освіта, прозорість чи закупівлі. Другий результат - це новий рівень поєднання і налагодження співпраці між міською владою та активістами».

Учасники воркшопу розповідають, чи вдалося тренерам втілити задумане. 


Оксана Палій, відділ інформаційної політики Коломийської міської ради: «Сьогоднішній день був дуже цікавим та інформативним. Я б навіть сказала – практичним. Кожну тему і кейс ми собі занотовували. Дуже багато інформації, яку можна буде брати і використовувати вдома. Якщо чесно, я б хотіла продовження такого навчання». 


Микола Бондаренко, відділ інформаційних технологій Коломийської міської ради: «Я для себе особисто виявив дуже багато проблем, які в нас є і на які не звертав належної уваги. Для мене це найважливіше сьогодні – чітке розуміння мінусів у нашій роботі, з якими будем тепер працювати. І ще хочу додати – дуже добре, що були представники з закордонним досвідом. Атмосфера – це командна робота. Всі усміхаються, весело, достатньо кави-їжі – можна спокійно працювати».


Олена Чудінович, Громадянська мережа ОПОРА, Рівне: «Воркшоп пройшов дуже продуктивно. Ми працювали з конкретними кейсами і думали над завданнями, які можна реалізовувати на практиці. Це корисно і круто. Зокрема, тому, що ми враховували специфіку кожного міста».

Нагадаємо, у воркшопі беруть участь конкурсанти проекту «Відкритий виклик» ініціативи «Дані міст». Це працівники муніципалітетів, дата-активісти та ІТ-розробники з Вознесенська, Коломиї, Рівного, Миколаєва та Ужгорода, що впроваджуватимуть у себе вдома політику відкритих даних за міжнародними стандартами та з допомогою провідних фахівців. 

 

Організатори:

OPORA TechSoup NED NED

 

Інформаційні партнери:

Gurt

Генеральний інформаційний партнер

Hromadskyi prostir

Focus.ua

UCMC