Go to content

Обрано 20 ідей-фіналістів міських сервісів у проекті ОПОРА та ТechSoup «Дані міст/Apps4Cities»

Обрано 20 ідей-фіналістів міських сервісів у проекті ОПОРА та ТechSoup «Дані міст/Apps4Cities»

Конкурс
04.10.2016

Ці 20 ідей продовжуватимуть боротьбу на конкурсі Apps4Cities Challenge за чотири призи у розмірі 3 000 тис. дол. США кожен та можливість подальшої  інкубації своїх проектів. Конкурс проходить в рамках проекту «Дані міст/Apps4Cities», що реалізовують Громадянська мережа ОПОРА та TechSoup. 
Відповідно до умов, ідеї-фіналісти були обрані за результатами першого голосування, що закінчилося напередодні 3 жовтня. Із 68 міських сервісів, які були подані на розгляд на конкурс Apps4Cities Challenge, рішенням журі та шляхом інтернет-голосування було обрано 20 ідей (по 10  — кожним із способів).
Учасниками конкурсу стали активісти (та їх команди) із різних регіонів України, що представили на розсуд журі власні ідеї із використання різних груп відкритих даних у таких сферах, як:  транспорт, адміністративно-територіальний устрій, державні реєстри, громадські вбиральні, бізнес, екологія, освіта та ін. 

Участь у інтернет-голосуванні за ідеї міських сервісів із відкритими даними на порталі https://danimist.org.ua взяли понад 1300 користувачів. До складу журі конкурсу Apps4Cities Challenge увійшли 13 авторитетних фахівців, зокрема: 
- Айвазовська Ольга,  координаторка виборчих програм, експертка з питань виборів, підготовки законодавства та парламентаризму в Громадянська мережа ОПОРА;     
- Алексєвич Павло, маркетолог, проектний менеджер в ІТ;     
- Васильєва  Надія, генеральний директор «Майкрософт Україна»; 
- Вискуб Олексій, заступник голови Державного агентства     з питань електронного урядування     України ; 
- Зачешигрива Олександр, директор із розвитку бізнесу ІТ-компаній «De Novo» та координатор напрямку e-Government;     
- Краковецький Олександр, CEO & Founder DevRain Solutions; 
- Левандовський  Віктор, президент і засновник Internetdevels та Drudesk;
- Левченко Олег, громадський     активіст, виконавчий директор ГО     «Подільська Агенція регіонального     розвитку»;     
- Маслич Богдан, виконавчий директор Ресурсного центру ГУРТ;
- Мірошниченко Станіслав, редактор журналу «Фокус»;
- Собєшук Пауліна, координаторка відкритих даних в TechSoup Europe;
- Федорович Юлія, графічний дизайнер, інфографер;
- Чмут Тарас, редактор, координатор волонтерів Українського мілітарного порталу.

Власники усіх вищезазначених 20 ідей-фіналістів, за умовами конкурсу, мають бути присутні на хакатоні 22-23 жовтня для роботи над створенням прототипів. Після хакатону буде проведений другий тур голосування за кожну із 20 ідей, що зголосяться працювати далі після хакатону. 
У листопаді буде відібрано чотирьох переможців, які отримають призи у розмірі 3 000 доларів США та пропозицію подальшої інкубації своїх проектів: за трьох переможців проголосує журі та одного переможця також буде обрано за допомогою інтернет-голосування. Нагородження ідей-переможців відбудеться 2 грудня 2016 року. Інкубація сервісів для чотирьох переможців проходитиме з 5 грудня 2016 року по 31 січня 2017 року. Ознайомтеся із деталями та умовами Конкурсу.

Отже, за результатами інтернет-голосування фіналістами конкурсу стали:

 

За результатами вибору журі фіналістати конкурсу стали:

 

 

Ознайомитися із усіма проектами, поданими на конкурсу можна у відповідному розділі на нашому сайті.

CivicOS: Відкликатор — сервіс відкликання за народною ініціативою безвідповідальних та злочинних обранців.
NEOS — універсальний інструмент для пошуку і надання послуг в будь-якому місці та у будь-який час. 
ОСББ "ГРАНДОСЕЛЯ" — розвиток прозорості будь-яких рішень,які стосуються ОСББ (на прикладі зазначеного).
Smart Museum — мобільна аудіо- та відеоплатформа, з різноманітними базами даних про самі музеї та експонати в них.
Транслітерація міст — забезпечення правильного використання транслітерованих назв населених пунктів (та інших власних назв).
Smart Transportation System (STS) —  сервіс, який створює аналітичні звіти для органів влади на основі картографічних даних запланованих ремонтів доріг, транспортного руху та стану якості доріг.
Geo Mark — cервіс за допомогою якого можна обґрунтувати і полегшити вибір оптимального місця розташування для торговельної точки чи офісу через відображення відповідних геомаркетингових даних для аналізу і прийняття рішень.
Kolomyya.BIZ - Найзручніший довідник Прикарпаття — сервіс, що поєднує усі потреби при локальному пошуку (м. Коломия).
Trasport_kh — веб-додаток із розкладом руху громадського транспорту Харкова та області.
FreeCity  — cервіс допоможе людям знайти заходи, послуги і міські комунікації, якими можна користуватися без зайвих матеріальних витрат.
QR-коди на зупинках громадського транспорту   — сервіс, що дозволяє кожному власнику мобільного телефону максимально швидко та зручно дізнатись, як довго йому чекати на зупинці громадського транспорту.
Allmuseums — проект, що має на меті зібрати актуальну інформацію про усі музеї країни, в тому числі інформацію у вигляді відкритих даних про дні безоплатного відвідування різними категоріями громадян. 
Eсоcitizens  —   проект краудсорсингового моніторінгу стану довкілля.
Відкрита школа  —  сервіс інформаційної системи освітнього моніторингу шкіл України на основі відкритих даних.
Good school —  портал відкритих структурованих даних про дитячі садки та школи 5 міст України з інформацією про навчальні програми закладів, гуртки чи секції, матеріальну базу, фінансування, стан ремонту, потреби, безпекову та транспортну складову.
Єдина електрона система обліку споживання енергоресурсів — власна інтелектуальна безкоштовна розробка фахівців виконкому Бердянська, єдиний у Запоріжській області, і не тільки, онлайн інструмент для вільного доступу до інформації, моніторингу та аналізу споживання енергоресурсів.
DIRECTLY (НАВПРОСТЕЦЬ)  —  мобільний додаток, що покаже найближчі туалети і прокладе найкоротший маршрут до них.
OURHOME.IN.UA  — це інноваційна платформа для управляючих компаній та мешканців будинків.
Informer for citizens  —   ідея якісного інформатора між владою та жителями, надання можливості громаді приймати спільне рішення з містом, навчати та інформувати населення. 
Всеукраїнський електронний реєстр порушених прав громадян «ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК» — інструмент постійного контролю громадськості за діями чиновників, а також мотиваційний механізм ефективного виконання ними своїх посадових обов’язків.

Вітаємо фіналістів на чекаємо на хакатоні конкурсу Apps4Cities Challenge 22-23 жовтня. Долучайтесь до створення сервісів для свого міста!

Більше про проект та портал «Дані міст/Apps4Cities» і конкурс сервісів Apps4Cities Challenge
Всеукраїнський проект «Дані міст/Apps4Cities» реалізовує Громадянська мережа ОПОРА та TechSoup Europe за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED). Місія проекту ‬— відкритість та легкість доступу до міських даних, що дозволять зробити місто ближчим до його жителів.
У рамках проекту відбувається Apps4Cities Challenge — конкурс міських сервісів на основі відкритих даних, обрання проекту-переможця, а також його подальша інкубація та розвиток. Конкурс Apps4Cities Challenge, перш за все, — це змагання ідей щодо сервісів, які спрощують життя жителів та гостей міст, підвищують якість прийняття управлінських рішень, сприяють розвитку бізнесу в рамках проекту «Дані міст/Apps4Cities». Навколо таких ініціатив зможуть збиратись команди програмістів та інтернет-спільнот, активістів та усіх зацікавлених. 
Портал «Дані міст/Apps4Cities» — це портал відкритих міських даних та майданчик для всіх бажаючих не тільки створювати на основі вже отриманих нами даних сервіси для міст, для громадян, для бізнесу та влади, а й пропонувати, надавати свої набори даних, отримані у відповіді на запити або в результаті власної діяльності.

Більше інформації про проект та конкурс Apps4Cities Challenge читайте на його офіційному сайті та сторінках у соціальних мережах Facebook та Twitter.
За інформацією звертайтеся 
danimist@opora.org.ua.

Організатори:

OPORA TechSoup NED NED

 

Інформаційні партнери:

Gurt

Генеральний інформаційний партнер

Hromadskyi prostir

Focus.ua

UCMC