Go to content

Що таке відкриті дані?

Кому потрібні міські дані і навіщо їх публікують? Для прийняття рішень про життя громади і щоб зробити його зручнішим – ось коротка відповідь.

Наші міста завжди генерували дуже багато інформації, яка (при ефективному її використанні) могла б стати корисною для жителів, проте не публікували її. Така закритість була обумовлена кількома причинами: відсутністю відповідної законодавчої вимоги надати дані для містян, недостатнім технологічним рівнем муніципалітетів та ін. Проте уже зараз стан цієї сфери став більш прогресивним: міста можуть легко оприлюднювати всю інформацію щодо організації міського простору, якою володіють, а громадяни мають технічні можливості її легко опрацювати.

Civic Tech означає термін, коли люди об'єднуються у спільноти по інтересам для вирішення проблем з допомогою технологій. Водночас це не обов'язково лише інженери і програмісти, адже це стосується і об'єднує всіх, хто прогресивного руху вперед в усіх сферах суспільного життя.

Чи справді всі міста відкривають дані? Відкривати дані тільки задля відкриття – не дуже ефективно.

Цей процес може бути не таким швидким, як би багатьом хотілось, проте, з нашої точки зору, його вже не зупинити. Звісно, прозорість та підзвітність – це важливо, але також важливо змусити дані працювати на жителів. Завдяки цій інформації можна виявляти проблеми, вирішувати їх та запобігати, допомагати людям організовуватися та взаємодіяти. Все це не вимагає багато зусиль навколо головних цілей – побудувати сервіси навколо даних, які відкривають міста. Проте іноді потрібно допомогти містам розставити пріоритети і структурувати вже опубліковану інформацію.