Go to content

Ідея та етапи проекту

Наші міста завжди генерували дуже багато інформації, яка (при ефективному її використанні) могла б стати корисною для жителів, проте не публікували її. Така закритість була обумовлена кількома причинами: відсутністю відповідної законодавчої вимоги надати дані для містян, недостатнім технологічним рівнем муніципалітетів та ін. Проте уже зараз стан цієї сфери став більш прогресивним: міста можуть легко оприлюднювати всю інформацію щодо організації міського простору, якою володіють, а громадяни мають технічні можливості її легко опрацювати.

Місія проекту "Apps4Cities/Дані міст" — це відкритість та легкість доступу до міських даних, що дозволять зробити місто ближчим до його жителів. 

Громадянська мережа ОПОРА разом з Techsoup в рамках проекту "Apps4Cities/Дані міст" працюватиме над тим, щоб процес відкриття міських даних в Україні відбувався правильно та ефективно, а також різні професійні середовища і ініціативні команди взялись за розробку і впровадження різноманітних сервісів на базі міських даних. Реалізація цих проектних цілей заплановано у кількох напрямках:

Дослідження стану відкритих даних в Україні

Двічі на рік ми досліджуємо прогрес міських рад обласних центрів у сфері відкриття даних. Такий аналіз потрібен, перш за все, щоб зрозуміти, як відбувається процес відкриття міських даних зараз та як зробити його якіснішим. Згодом на основі результатів дослідження готуються рекомендації, які прокомуніковуються з муніципалітетами.

Освіта і просвіта

Через серію online- і offline-зустрічей ми хочемо знайти різні зацікавлені середовища: громадські організації, активісти, чиновники міських рад. незалежні засоби масової інформації, дослідники. Ми проводимо навчання щодо роботи з даними і розповідаємр про те, як це допомагає досягнути соціальних змін, спочатку в невеликих громадах, а потім і в усій країні. 

Підтримка розвитку міських сервісів

Слідом за Конкурсом Apps4Cities Challenge, ми консультуємо локальні ініціативні групи щодо створення корисних сервісів на основі відкритих даних. Цей процес є дуже тривалим і включає декілька етапів – від опрацювання ідеї та втілення її за допомогою технічних засобів.

Щоб в Україні стало ще більше відкритих даних ми намагаємося обєднувати зусилля різних аудиторій й досягати синергій. Ми співпрацюємо з:

  • Міськими радами (для відкриття даних у машиночитному форматі),
  • Місцевими громадами (для визначення пріоритетних даних, потрібних сервісів),
  • ІТ-середовищами (для створення потрібних для міста сервісів),
  • бізнесом (для використання даних),
  • аналітиками даних (для залучення до системної роботи з відкритими даними, в тому числі використання наукових підходів для аналізу даних та їх практичного використання) та науковцями (для визначення пріоритетних напрямків використання міських даних та формування на їх основі відповідних сервісів).

Долучайся до створення сервісів для свого міста і ти!